Sql Server چیست؟

Microsoft Sql Server
یک نرم‌افزار سیستم مدیریت بانک‌های اطلاعاتی است که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده می‌شود . برخی از ویژگی‌های این سیستم مدیریت پایگاه داده‌ها
به این شرح است :
1. بانک اطلاعاتی رابطه‌ای
2. امکان استفاده از trigger , view , stored procedure
3. پشتیبانی از xml
4. بسیار قدرتمند و بدون محدودیت حجم و تعداد رکورد
5. پشتیبانی از fulltext search برای سرعت در بازیابی اطلاعات و استفاده از زبان طبیعی در جستجوها
SQL Server 2008
نسخه ی بعدی سرور SQL سرور SQL2008 می‌باشد با کد نامگذاری « کاتمایی » که برای ارائه به بازار 27فوریه سال 2008 پیشنهاد گردیده و سپس ( rtm ) در q32008 عرضه گردید  .
آخرین ctp در 19فوریه سال 2008 عرضه گردید . اهداف SQL Server 2008 ایجاد و مدیریت داده‌ها به شکل هماهنگی ، سازماندهی و محافظت به شکل اتوماتیک می‌باشد . با توسعه دائمی SQL Server در عرضه تکنولوژی اتلاف وقت به نزدیک صفر رسید .
SQL Server 2008 همیشه در برگیرنده حمایت از داده‌های ساختاری یا نیمه‌ساختاری می‌باشد که این امر شامل قالب های رسانه‌ای دیجیتال برای عکسها ، صوتی ، تصویری و دیگر داده‌های چند رسانه‌ای می‌باشد .
در نسخه ی جدید ، اکثر داده‌های چندرسانه‌ای را می‌توان به عنوان
blob ( بخش بزرگ بانیری ) ذخیره‌سازی کرد . آگاهی درونی از داده‌های چندرسانه‌ای به ما این اجازه را خواهد داد که کارکردهای تخصیص یافته را اجرا نماییم . براساس نظرات پل فلس‌نر ، معاون رئیس جمهور ، کاربران سرور SQL Server 2008 شرکت مایکروسافت می‌تواند به ذخیره‌سازِی داده‌های پشتیبانی شده برای داده‌هایی با تنوع متفاوت بپردازد XML ، پست الکترونیکی ( email ) ، زمان/تقویم ، فایل ، پرونده …. از جمله داده‌ها می‌باشند همین طور SQL Server 2008 به خوبی می‌توان به اجرای عملیاتی چون : جستجو ، پرس‌وجو ، تجزیه‌ وتحلیل ، تقسیم‌بندی و انطباق همه نوع از داده‌ها بپردازد . از انواع دیگری از داده‌هایی جدید می‌توان از اختصاص داده‌ها و نوع‌های زمانی و نوع‌هایی از داده‌های فضایی نام برد که داده‌های وابسته به مکان می‌باشند  .
پشتیبانی بهتر برای داده‌های غیرساختاری یا نیمه‌ساختاری با استفاده از بخش  file stream انجام شده است . این نوع از داده‌ها می‌توانند اضافه شده یا اینکه برای بازگرفت به هر فایل ذخیره شده ، شد سیستم فایل ها به کار رونده داده‌های منسجم یا فراداده‌ها در هر فایل باید در پایگاه داده‌های SQL Server ذخیره شوند . و در آنجا اجزا غیرساختاری در سیستم فایل ذخیره می‌شوند . اکثر فایل ها می‌توانند هم از طریق کنترل‌کننده فایل win32 و هم از طریق SQL Server با استفاده از T-SQL در پایگاه داده‌ها قرار گیرند .
انجام و دستیابی به داده‌های فایل به عنوان یک blob بانیری محسوب می‌شود .  پشتیبانی و ذخیره‌سازی در پایگاه داده‌ها پشتیبانی و ذخیره‌سازی فایل های مرجع می‌باشد .
SQL Server 2008  همین طور از سلسله مراتب داده‌های اصلی پشتیبانی می‌کند و در برگیرنده ی مفهوم T-SQL می‌باشد که مستقیماً با آنها سروکار دارد بدون اینکه به تحقیق بازگشتی بپردازد .
داده‌های فضایی می‌توانند به دو صورت ذخیره‌سازی شوند . یک  زمین صاف ( هندسه یا هندسه مسطح ) که نوعی از داده‌ها می‌باشند که ارائه‌دهنده ی داده‌های هندسی فضایی می‌باشند و به شکلهایی که رد اصل به صورت سیستم های طراحی کروی و هم پایه و… هستند پیش‌بینی شده‌اند . صورت دیگر نوع داده‌های زمین کروی ( هندسی ) هستند که به استفاده از مدل های بیضی شکل آنچه که در زمین به صورت منفرد و پیوسته تعریف می‌شوند ، می‌پردازند .
SQL Server  در برگیرنده ویژگی های بهتری در زمینه فشردگی و متراکم داده می‌باشد و بنابراین در بهبود یافتن توانایی اسکالر به ما کمک می‌کند . این بخش همین طور دارای اقتدار منابع بوده و به ما این اجازه را می‌دهد که به ذخیره‌سازی منابع برای کاربران بپردازیم .
SQL Server در بردارنده ی قابلیت هایی برای شفاف‌سازی داده‌ها برای فشرده‌سازی و ذخیره آنها می‌باشد SQL Server  کتمایی از موجودیت ساختار  ado.net پشتیبانی کرده و به ثبت ابزارها ، همانندسازی و تعریف داده‌ها می‌پردازد  . تعریف داده‌ها به ساختن مدل داده‌های موجود خواهد پرداخت  .
سرویس‌های ثبت‌کننده ی SQL Server به ثبت جداول با قابلیت هایی از تطبیق داده‌ها و تجسم محصولات خواهند پرداخت .
آنچه که به وسیله ی مایکروسافت از مدیریت جانبی حاصل می‌شود اجازه می‌دهد که سیاست پیکربندی و محدودیت ها در پایگاه کامل داده‌ها و جداول مورد اطمینان به طور دستوری ایجاد گردد .
نسخه ی مدیریت استادیو  SQL Server شامل SQL Server 2008 می‌باشد که به پشتیبانی از جستجوگر SQL می‌پردازد . علاوه بر این به وسیلهٔ ctp رایج انتخاب لازم برای تحقیق و بررسی محدود می‌شود . این امر باعث ساختارهای دیگری از T-SQL در انتشارات بعدی می‌گردد . SQL Server 2008  به ایجاد پایگاه داده‌های موجود از طریق بدنه قدرت ویندوز و کاربرد مدیریت در دسترسی می‌پردازد . بنابراین سرور و همهٔ نمونه‌های پیوسته می‌توانند به وسیله بدنهٔ قدرت ویندوز اداره شوند .

مطالب مرتبط

کد مطالب مرتبط را در اینجا قرار دهید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد شوید.

مدیران آموزشگاههای کامپیوتر جهت عقد قرارداد همکاری برای اعطای گواهی سایت به کارآموزان خود با ایمیل زیر مکاتبه فرمایند:
ciwadmin@ciwcertified.ir
CIWcertified.ir: تایید شده توسط پژوهشگاه دانش‌های بنیادی ایران
CIWcertified.ir: زیر نظر شرکت ثبت شده در اداره کل شرکتها با شناسه ملی 10861822682
CIWcertified.ir: به علت هزینه های زیاد عضویت در کنسرسیوم جهانی وب W3.ORG در حال حاضر از دستور کار سایت خارج شد
CIWcertified.ir: اعطای مدارک معتبر از سوی آموزشگاه های کامپیوتر دارای مجوز فعالیت طرف قرارداد برای دوره های اختصاصی و ICDL از سوی سازمان فنی و حرفه ای و بنیاد جهانی ICDL
یافتن مطالب :